AMBERNET - film, reklama, promocja i produkcja TV
Strona główna
Opisy programow popularnonaukowych
Programy TV
Katalog filmow edukacyjnych - nauka polska
Filmy
Ambernet jako wydawnictwo
Wydawnictwo
Kontakt z firma Ambernet
Kontakt

www.Ambernet.pl > Informacje o firmie Ambernet Sp. z o.o.

Telewizyjne programy edukacyjne, filmy promocyjne i reklamy - oto najkrótsza charakterystyka działalności Ambernet Sp. z o.o.

Powstała w 1995 roku firma łączy w sobie doświadczenie produkcji telewizyjnej i filmowej firmy "Amberfilm", doświadczenie w branży reklamowej agencji "Quasar" oraz wieloletnie doświadczenie telewizyjne osób stale współracujących z nami. Celem było stworzenie profesjonalnych warunków do wygodnej produkcji skomplikowanych programów edukacyjnych i filmów naukowych.

Ambernet Sp. z o.o. jest firmą dysponującą pełnym, nowoczesnym sprzętem służącym do produkcji filmowej i telewizyjnej, w tym profesjonalnymi kamerami i osprzętem dźwiękowym i oświetleniowym. W klimatyzowanym pomieszczeniu znajduje się montaż offline'owy Avid Express Pro HD z interfejsem komponentowym Mojo, liniowy zestaw montażowy Betacam SP i stanowisko przeglądowe Betacam SP. Dysponujemy także stanowiskiem lektorskim oraz małym studiem z kilkoma horyzontami; dostępny jest też sprzęt HDV, DV, DVD i SVHS. Wyposażenie jest ciągle unowocześniane.

Ambernet Sp. z o.o. ma bogate doświadczenie w produkcji i usługach na rzecz TVP, reklamy i filmu promocyjnego. Wyprodukowaliśmy jak dotąd dla TVP S.A. m.in.: 5 programów "Machina czasu", 18 odcinków znanego widowiska popularnonaukowego "Nobel dla Polaka" i 4 odcinki "Polskiego Nobla", blisko 100 programów "Kuchnia"(!), kilkadziesiąt programów z cyklu "Laboratorium", 10 programów "Medycyna 2000 i 2001", 10 programów "Śledztwo w sprawie...", 10 programów "Encyklopedia niewiedzy", 8 programów "Dzieje jednego wynalazku" oraz "Tajniki matematyki", 9 programów "Cyrk fizyków", 8 programów z cyklu "Katalog zabytków" oraz dla innych nadawców telewizyjnych 33 programy "Barwy nauki"; także "Magazyn Wędkarski" i "Pogoda", ponad 150 reklam dla Wydawnictwa H.Bauer, filmy: "Komitet Badań Naukowych przedstawia" (80 filmów), "Nauka Polska", "Politechnika Warszawska", "Porty lotnicze", "Praca a zdrowie" (10 filmów), "Mechatronika", "Materiały dla Ciebie" dla Wydziały Inżynierii Materiałowej, "Stopy nadziei" pokazujące prace Instytutu Odlewnictwa, "Radary", "Pojazdy szynowe", "Szkło", cykl o energii jądrowej, film "Peru" i wiele, wiele innych.

Współpracujemy przy projektach międzynarodowych. Nasza firma była jednym z pierwszych czterech producentów komercyjnych uczestniczących w projekcie AthenaWeb organizowanym przez Komisję Europejską. Uczestniczyliśmy w międzynarodowym projekcie "Physics is Fun", braliśmy udział w międzynarodowych konferencjach i kongresach.

Byliśmy w reaktorze, akceleratorach i radioteleskopach, w laboratoriach biochemicznych i laserowych, realizowaliśmy nagrania w największych studiach telewizyjnych, w kopalni, na statku i w samolocie. Na tropikalnej wyspie, na pustyni, w górach i w lodach arktyki. Na śmietnisku i w Las Vegas. W instytutach i klinikach.

Jak widać, główną dziedziną naszej działalności są popularne programy telewizyjne, filmy reklamowe i promocyjne a także filmy naukowe, edukacyjne oraz poświęcone technice. Specjalizujemy się w obsłudze instytutów naukowych, ośrodków badawczo-rozwojowych i zakładów przemysłowych. Z naszego zestawu montażowego korzystają często stacje telewizyjne.

Współpracujemy z TVP, agencjami reklamowymi i producentami niezależnymi.
Prowadzimy szkolenia z zakresu komunikacji medialnej, patrz też "Sekrety prezentacji nauki".

Ambernet Sp. z o.o. - wyprodukujemy każdy ciekawy program!


Ambernet Sp. z o.o., ul. Dzika 19/23 lok. 67, 00-172 Warszawa, Polska; Tel./Fax: (+48 22) 839 21 59
zarejestrowana w Sądzie Rejonowym m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy
Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000083245; kapitał zakładowy 50000zł; NIP: 118-00-76-659
Strona główna Strona główna w nowym oknie Informacje o firmie Ambernet Informacje o PUA-V QUASAR
Edukacyjne
programy TV:
Laboratorium Barwy Nauki Cyrk Fizyków Śledztwo Nobel dla Polaka / Polski Nobel
Od kuchni Magazyn Pulsar Machina Czasu Medycyna 2000/2001 Cospar 2000
FILMY EDUKACYJNE I POPULARNONAUKOWE Wydawnictwo Kontakt